27 Aralık 2015 Pazar

JAPONYA'DAN GELEN HEDİYELER!! (-2-) GİFTS FROM JAPAN (-2)

       
  Merhabalar!! Pazar gününü de yavaş yavaş bitirirken, bir blog yazısı yazarak ve sizlerle yine dünyanın başka bir ülkesinden gelen ve beni pek bir mutlu eden hediyeleri paylaşarak pazarımı sonlandırayım dedim.Hazır mısınız?Evet! Japonya'ya gidiyoruz.

Yine Japonya'dan bana, beni adete kendine hayran bırakan Rilakkuma karakterinin ürünleriyle dolu bir kutu geldi. Anlaşıldığı üzere bugün yine Japonya^^ Rilakkuma Japonya'ya ait bir karakter. Ve birçok stuff ları mevcut. Ne yazık ki Türkiye'de mevcut değil. Ama online alışveriş sitelerinden bulmak da mümkün. Japon arkadaşım Rilakkuma ve Hello Kitty sevdalısı olduğumu bilir. Ve her hediye gönderdiğinde de illa ki bu ikisinden birisiyle ilgili eşyalar da gönderir. Ve ben de hep minnet duyarım.Ben onu bir ablam o da beni bir kız kardeşi kadar çok sever. Türkiye'ye hele ki İstanbul'a gelmeyi çok istiyor. Ama Japonya'da insanlar kendi işlerin de  çok yoğun bir çalışmaya maruz kalıyorlar. Benim arkadaşım da çok yoğun bu yüzden-.- Bakalım ne zaman gelebilecek? Belki de ondan önce ben Japonya'ya giderim, belli mi olur.)) 

Bugün sizlerle paylaşacağım pek bir sevimli hediyelere gelecek olursak,hepsi bana büyüük bir Rilakkuma'lı kutunun içinde geldi. Şu ana kadar sahip olduğum en güzel  hediye benim için.Daha fazla sizleri merak da bırakmadan gelin benimle hediyelere göz atın!
                                                   ++ Saç tokaları  
                                                                  ++Hair clip                

                       ++Kalemlik ya da gözlük kutusu olarak da kullanılabilir.
                      ++Pencil case or glasses box

++Fotoğraf albümü ve kupa
++Cup and photo album
++Banyo paspası
++Bath mat
++Havlu
++Towel

++Dosyalar 
++Files

*** Bugün günlerden Rilakkuma idi. Çok yakında sizleri Universal Japan Studio ' ya götüreceğim. Takipte kalın!! birpembesever den iyi akşamlar! :)

20 Aralık 2015 Pazar

JAPONYA'DAN HEDİYE VAR / GİFTS FROM JAPAN

 

Günaydınlar! Bugün pek çok sevdiğim ülkelerden biri olan Japonya'dan gelen hediyelerimden birini paylaşacağım sizlerle. Gezilip görülesi birçok şehri barındıran bir ülke Japonya. Sakura ağaçlarının bulunduğu mevsimde gidip görün derim ben. Evet! Japonya'dan da bir arkadaşa sahibim. 2014 yılından beri süregelen bir arkadaşlığımız var. Sürekli konuşamasak da sık sık birbirimizin halini hatrını sorar ve ufak tefek hediyeler göndeririz. Kimi zaman o gittiği gezdiği yerlerden benim için alır bir şeyler, kimi zaman da ben aynısını yaparım onun için. Bugün sizlere paylaşacağım hediyeler Osaka ve Kyoto 'dan geldi. Açıkçası Kyoto'yu hep merak etmişimdir. Eşsiz tarihi yapıtları ve doğal güzellikleri içinde barındıran bir kent olarak bilinir. Eğer Japonya'ya yolunuz düşerse sakın uğramadan dönmeyin derim  ben. Tabii ki bir gün benim de yolum Japonya'ya düşerse ben de öyle yapacağım..) Şimdiii hediyelere geçme vaktii!! Mutlu pazarlar!! I have some gifts from one of my favorite countries Japan. Today, I'll share with you this gifts . I can say; she is my best friend. We can talk on phone and sometimes we send gifts to each other. She lives in Japan and she had travel to Osaka and Kyoto.  She shared with me many pictures about there. Thank you.) Also when I go to the different place I buy souvenirs for her. Isn't it good? Actually every people must have a friend from different country. Yes!! I have too much friends from other countries. Glad for that!! I said. This gifts about Osaka and Kyoto trip. Actually I always be curious about Kyoto. Kyoto has unique historical buildings and naturel beauty. Every people must visit. Someday, If I go to Japan I'll visit to Kyoto. Now I''ll share the gifts!!
Happy Sundays!!++Bu hediyelere baktıkça Osaka ve Kyoto'ya gitmiş kadar hissediyorum.
++ Kyoto gezisinden bir eşya daha. Sakura çiçeklerini sembol eden bir saç tokası.

++Yine Sakura'lı bir anahtarlık^^

++Geleneksel kıyafetlerini ; Kimono'yu üzerinde barındıran bir kızın bulunduğu cüzdan.

++Citron Green Tea. Limonlu yeşil çay. Henüz denemedim. Bitkisel çaylarla pek aram yok. -.-

++Son olarak bir mendil. Kimono giymiş bir kız ve sakura çiçeklerinin işlenmiş olduğu bir mendil. En çok sevdiğim şey bu sanırım *-*
*** Bana Kyoto ve Osaka'ya gitmiş kadar olma hissini yaşatan benim bir tanecik arkadaşıma çok teşekkür ederim.
13 Aralık 2015 Pazar

BİR PEMBE SEVER BOLU'DA

                                               
                                


Sevgili günlük;                                                                                                 12.12.2015

Günlerden cumartesi, İstanbul'dan Bolu'ya doğru yola çıktık. Yaklaşık üç saat sonra kahvaltı edeceğimiz konaklama yerine vardık. Pek güzel bir yerdi. Mekanın gösterdiği hava kendinizi sanki bir dağ evinde yaşıyormuşçasına hissettiriyordu. Güzel bir kahvaltıdan sonra tekrar  gezimizin asıl mühim konusu olan Abant Gölü'ne doğru yola koyulduk. Kısa sürede vardık. 7'den 70'e herkes oradaydı. Kimse soğuğa aldırış etmeden eşsiz manzarının keyfini izlemeye doyamıyordu. Ama ben soğuktan dondum o ayrı :) Ama olsun, yılın ilk karını da Bolu'da görmek nasip oldu.*-* Biir sürü resimler çekindim, yeni yeni anılar kazandım,yeni insanlar tanıdım. Abant Gölü'nde yaklaşık 3 saat gezintiden sonra tekrar kahvaltı yaptığımız mekana doğru akşam yemeği için yola koyulduk. Akşam Yemeği'nden sonra İstanbul'a dönüş başladı.

Dear diary;                                                                                                         12.12.2015

It was saturday, we took the road for go to Lake Abant from İstanbul. Almost 3 hours later we arrived to layover place for  breakfast. It was so beautiful place. The place shows like you live in chalet. After beautiful breakfast, again we took the road to Lake Abant. We arrived to there in short time. There was a lot of people on there. People were watching awesome view pleasurably, although the weather so cold. But I was freezing from cold at that time lol. But it's ok, b'cause I could saw the december month's first snow. I took many pictures, I had so many memories, I met a lot of persons. Almost  3 hours later, again we took the road for dinner. After the dinner we took the road for go back to home.
                                      ++ Kahvaltı ve akşam yemeği burada yenildi.
                                   ++We ate breakfast and dinner at that place.
++Abant Gölü alanını ait bir harita.
++A map from Lake Abant in Bolu.
++Magnets
++Vee meşhur Abant Gölü
++And it's Lake Abant

***Gezmeyi, kendinize yeni yeni anılar biriktirmeyi sevin ve onları insanlarla paylaşın.

9 Aralık 2015 Çarşamba

GIFTS FROM KOREA / KORE'DEN GELEN HEDİYELER

Tekrar merhabalar! Güney Kore'den gelen paket hakkında yazımı yazarak günümü sonlandırmak istedim. Birçok kişinin bildiği üzere; aslında daha çok Güney Kore ve diğer asya ülkeleri severleri olanlar daha iyi bilirler: penpal 'a birçok kişinin rağbet ettiğini. İşte tam olarak ben de arkadaşımı penpal sitelerinden bir tanesine üyeyken buldum onu. Yaklaşık iki yıla aşkın birbirimizin halini hatrını sorar ve ufak tefek hediyeler göndeririz. Bence isteyen herkesin olmalı bir mektup arkadaşı. Özellikle bu zamanda mektuplaşmanın kıymeti, önemi bilinmezken. Canım her sıkıldıkça açıp tekrar tekrar okurum tüm mektuplarımı, kartpostallarımı.. Ve her okudukça ,hayalimde olan ülke ülke gezme hevesim artar da artar. Hani bir yazar  için yazdığı roman çok kıymetlidir, yegane bir şeydir o, işte mektup yazanlar için de bir o kadar kıymetlidir iki-üç sayfaya dolma kalemle yazılmış eşi benzeri olmayan cümleler. Velhasıl, herkesin bir mektup arkadaşı olmalı *-*
What kind of gifts came to me:
  • Notebooks
  • Stickers&Keychain
  • Postcards
  • Pen Set with Hello Kitty
  • Letter      
++Sırf böyle güzel kırtasiye ürünleri için bile Güney Kore'ye gidilebilir diyormuşum -,- Kırtasiye ürünlerinin bu denli ilgi çekici olmasının sebebi; öğrencilerin dersleri sevmesi ve bıkmaması için bu şekildeymiş, diye biliyorum. Doğruluğu yanlışlılığı tartışılır arkadaşlar. Ben sevdim bunları bir sorun yok.)
***Bugün sizlerle beni mutlu eden bir o kadar da sevindiren hediyelerimi paylaşmak istedim. Şu cümlemle de bugünkü yazımı noktalamak istiyorum. Hayallerinize hep dikkat edin , onları koruyun ve sakın bırakmayın. Bir gün gerçekleşebilirler. Görüşmek dileğiyle..

6 Aralık 2015 Pazar

MAP POSTCARDS / HARİTA KARTPOSTALLAR

Farklı ülkelerden gelen birçok kartpostala sahibim.Yaklaşık bir yıldan fazladır dünyanın çeşitli ülkelerinden insanlarla kartpostallaşıyorum.İlk kartpostallaştığım ülke Güney Kore.Ve daha birçok ülke ile devam etti.Elbette ki herkese tavsiye ediyoruum.Gerçekten çok güzel bir şey.Hiç görmediğiniz,yüzyüze konuşmadığınız, ortak bir dilinizin olmadığı insanlarla; sevgi saygı çerçevesi içerisinde birbirinize; kendinizden,ülkenizden,kültürünüzden bahsetmek ve ülkenize davet etmek çok güzel bir şey olsa gerek.Birçok arkadaşa sahibim de.Arkadaş diyorum çünkü;birçok insanın yapmacık,samimi olmayan davranışlarından yoksunlar.Bence şanslıyım.:) Siz de şanslı olmak istemez misiniz? Sözü çok uzatmadan bugün sizlerle kartpostallarımdan bir kısmını ve onların hikayelerini sizlerle paylaşmak istiyorum.Her şey gönlünüzce olsun diyorum ve iyi okurlar diliyorum.. :)


++İlk kartpostalım Seoul Metro istasyonu güzergahında bulunan ilçelerle alakalı ve sanırım gezilip görülebilecek yerlerin de mevcut olduğu bir katrtpostal.Olur da bir gün Seoul'e yolum düşerse bu kartpostal bana yardımcı olabilirmiş miş :) Kartpostalı gönderen sahibenin dediği bir cümle ^^

++İkinci kartpostalda Amerika Birleşik Devletleri'nin eyaletlerini gösteriyor.Benim pek ilgimi çeken bir ülke olmasa da koleksiyonumda bulunsun diye swap yapmıştım.
++Üçüncü kartpostal komşu ülkemiz Bulgaristan'dan.Bu kartpostalda tarihi hazinelerin nerelerde bulunduğu belirtilmiş.
++Vee bu kartpostal Japonya'nın Okinawa Adası'ndan gelmişş.Deprem riski her gün fazla olsa da hala gitmek istediğim ülkelerden sadece bi tanesi ^^ Okinawa Adası küçük bir ada olmasıyla birlikte Japonya'nın da kuzey kısmında kalıyormuş.Birçok kültürel ve güzelliklere sahip bır mirası varmışş.Bir de görülecek Okinawa kalesi bulunuyormuş.Bana kartpostalı gönderen kızçemize teşekkürler*-*
++Beşinci kartpostal görüldüğü üzere Güney Afrika'dan.Sanırım aldığım en değerli olarak adlandırdığım kartpostallardan biri.Sizce de güzel değil mi? İnşallah gitmek nasip olur öyleyse.

++Rusya'nın başkenti Moskova'dan gelmiş olan bir kartpostal.Gidilecekler listemde bulunan bir başkent daha!!
++Bu kartpostal Taiwan map kartpostalı olmasına rağmen bana Hong Kong dan gelmiş.İki ülke arası yaklaşık bir saat sürüyormuş.Birçok yerel,kendi kültürlerine ait aktiviteleri kartpostal da görebiliriz.


++Aslında Taiwan'dan gelen bir kartpostal üstte yer alanla bir olmasa da.Koohsiung da yaşayan bir kızçeden gelmiş bu da ^^ Halkın birçoğu geçimini tarım ve çiftçilikle sağlıyormuş.Taiwan'ın tarihi için önem taşıyan eski bir şehirmiş. ***Benim sahip olduğum tüm map kartlar bu kadardı.Tabii ki bu kadarcıkla sınırlı değil.:)Kategorilere bölüp sizlerle paylaşmak istedim.Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle..


 

Birpembesever Template by Ipietoon Cute Blog Design