30 Nisan 2017 Pazar

JAPONYA'DA NELER OLUYOR?Japon arkadaşım, Sayumi, instagram üzerinden mesaj göndermişti birkaç gün öncesinde. Line hesabımı silmiştim ve ordan bana ulaşamayınca bu şekilde  mesaj göndermiş. 

Bizde kakaotalk üzerinden iletişime geçtik birbirimizle. Hal hatır sorduk ikimizde, hayatımızın nasıl geçtiğinden bahsettik. Kumamoto'da yaşıyor kendisi ve hemşire. Yoğun geçen bir çalışma hayatı var. Haliyle mesajlarıma da gün içerisinde cevap aldığım söylenemez🙊. Ama olsun canı sağolsun dimi😇.

Kumamoto'da bir etkinlik düzenlenmiş geçen haftalarda. Onlar için anlamı büyük önem taşıyan bir etkinlik gösterisi. Benimle de paylaşmak istemiş. Çok sevindimm :) Bu festival, depremden meydana gelen yeniden yapılandırma festivaliymiş. Geçen yıl bu zamanlarda bir deprem meydana gelmişti Kumamoto'da. Bunu duyduğumda mesaj atmıştım. Neyse ki arkadaşım iyiydi ama evinin resimlerini atınca durumun ciddiyetini anlamak mümkündü. Savaş alanı gibiydi odaları. Aradan bir yıl geçmesiyle anladığım kadarıyla şehir çapında bir yenilenme projesi uygulanmış ve bu yılda hava akrobasisi ile kutlanmış. İşte gönderdiği videodan bazı resimler,

Mutlu pazarlar!
4 yorum:

 1. ne tatlı haber ama di mi. geçmiş acı ama şimdi tatlı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet gerçekten, böyle güzel bir olayı paylaşması da ayrı bi güzel :)

   Sil
 2. Yaa cok gıpta ediyorum sana tugcecim.bu konulardan dolayi :) ne güzel ya dünyanin bi ucundan haberler aliyosun 💕😄

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya utandımm ^-^
   Hatırlanmak, hele ki dünyanın diğer ucunda yaşayan bir kişinin mutlu bir olayını seninle paylaşması çok güzell, teşekkür ederim :)

   Sil

 

BİRPEMBESEVER