4 Mart 2018 Pazar

ÜSKÜDAR'DA KAHVALTI

Üsküdar'da yaptığımız kahvaltılar gelenekselleşti artık. En sevdiğim öğündür kendileri. 😊

Askadar Cafe'yi duydun mu hiç? Sahil kenarında, Şemsipaşa durağının olduğu yerde hemen. Adını Üsküdar'dan alıyor bu yer. Üsküdar'ın geçmişte söylenen isminin Askadar olduğunu düşünüyorum. Kahvaltı,servis güzeldi ama mekanda ısrarla çalınan yüksek sesteki müzikleri maalesef ki sevemedim. Böyle mekanlara gittiğimde hem kafa dinlemeyi hem de karşımdaki insanla sohbet etmeyi sevdiğim için müzikli ortamları beğenemiyorum.

Kahvaltı esnasında çok kuvvetli bir yağış bastırdı. Neyse ki içerideydik. Gök gürültüsü ve şimşekler de eşlik etti güne. 
Kahvaltıdan sonra kahve iyi gider dedik ve Aşiyan'a geçtik. Buranın müdavimi oldum diyebilirim. Üniversite zamanlarımda keşfettiğim ve hala kopamadığım nadide mekanlardan biridir. 

Bu güzel günü de buraya not edelim. 😊

5 yorum:

 1. Yemek mekanları neden böyle müzik çalar hiç anlamıyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de anlam veremiyorum. :')

   Ya bir şey soracağım. Beni yapmış olduğun bir mimde mimledin mi hiiç? O sen misin acabaa? :) O kişinin yorumunu arıyorum da yazısını okumak için hehehe ^-^

   Sil
 2. heeeey ne güzel günmüş. aşiyana da bayılırım ne huzurlu yeer :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen de mi gidiyorsun oraya Deep?😊 Çok huzurlu, sakin bir yer evett.

   Sil
 3. Üsküdar... İstanbul başlı başına bir hikayeyken, Üsküdar'ın bir prenses olduğu yadsınamaz. Mekana gelirsek. Bu müzik şikayeti konusunda yalnız değilsiniz inanın...

  YanıtlaSil

 

BİRPEMBESEVER