3 Mayıs 2018 Perşembe

GÜNLERDEN BUGÜN KELEBEKLER VADİSİ

Merhaba sevgili okur!
Bir pembe sever olmamın yanı sıra aynı zamanda bir kelebek severim de.

Küçüklüğüm hep bu kelebeklerin peşinden koşarak geçmiştir. Onları yakalamak uğruna saatlerimi dahi verirdim. Bahçede bir aşağı bir yukarı koşan tek çocuk tabii ki yine bendim.

Her biri birbirinden farklı ve muntazam bir şekilde. Allah ne güzel yaratmış. Aklım ermeye başlayınca kelebeklerin ömrünün kısa olduğunu öğrendim. Onları yakalar, sever ve tekrar doğaya salıverirdim.

Bu gördüğün resim Konya Kelebekler Vadisi'nden. Gitmeyi çok mu çok istediğim yerlerden biri bu yer. Henüz gidemesem de annem ve kız kardeşim iki gündür oradalar. Kısa bir Konya gezisi yapıyorlar. Kelebekleri çok sevdiğimden oraya ait çeşit çeşit kelebek resimleri ile beni tebessüm ettirdiler.


Kız kardeşim Konya sokaklarının ve caddelerinin sessizliğinden ve tenhalığından bahsetti. İstanbul'da kalabalık, trafik dolu, yüksek binalarla çevrili bir yaşam alanına sahip olunca Konya bu yönden şaşırtmış onları. Sakin, huzurlu bir şehirmiş ayrıca. İnsan hayatı, İstanbul gibi bir şehirde ışık hızında ve stresle geçiyor çünkü...


Son olarak bu kelebekler de satışa çıkanlar. Ölü olan kelebekler yüksek fiyatlarla satışa sunulmuş. Şu mavili olanlara gözlerim ilişti birazcık.
Demem o ki; Konya'dan selamlar getirdim.

2 yorum:

 

BİRPEMBESEVER