22 Temmuz 2019 Pazartesi

PERFUME
parfüm kore dizisi


Parfüm.
32 bölümden oluşan ve her bölümü yarımşar saat süren Kore draması.
Tatlı bir romantik-komedi dizisi. Ayrıca biraz da fantastik konular serpiştirilmiş.

Başrolde oynayan kadın oyuncuyu Eulachacha Waikiki dizisinin 1. sezonunda izlemiştik. Bu dizide de evli ancak bazı problemlerinden dolayı mutsuz bir kadını canlandırmaktadır. Dış görünüşünden dolayı başta eşi olmak üzere insanlar tarafından dışlanmaya maruz kalır.

Bu durum onu iyice bunalıma sokmuşken karşısına beklemediği biri tarafından bir hediye gelir. Bu hediyenin içerisinde gizemli bir parfüm vardır. Bu parfümü merak eden kadın onu sıkar ve genç güzel bir kadına dönüşür. 

Fakat bu yeni görünümü çok da uzun sürmez. Yeni görünümünü seven kadın, öz güvenini yeniden kazanmaya başlamaya karar verir. Yeni bir işe girer ve burada yeni arkadaşlıklar edinir. Ancak parfüm gün geçtikçe azalır.

Dizide verilmek istenen bazı mesajlar mevcut. Kore ve diğer Asya toplumlarında yaygınlaşan aşırıya kaçan estetik merakı aslında toplumda kabul görmeyen insanların sıklıkla başvurduğu bir şey haline gelmekte. Bu dizide de parfümü kullanmadan önceki kadının yaşantısı ile parfümü kullandıktan sonra görüntüsü değişen kadının toplumdaki insanlar tarafından nasıl davranışlara maruz kaldığını açıkça görmek mümkün.

Dizi genel olarak hoş ve keyifli ilerliyor. 


6 yorum:

 1. İlginç bir dizi gibi 😊 uzun zamandır Kore dizileri izlemiyordum not aldım hemen ...

  YanıtlaSil
 2. bu da güzel belli. rom com en sevdiğim. yine iyi gidiyon dizilerdeee :) voice varmış izledin miii çok güzelmiiiş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aa çok duydum onu üç sezon hatta. Ama ilk sezonu izlemiştim. Diğerlerine bakmadım henüz. :)

   Sil
 3. Tanıtım ve bilgilendirmeler için çok teşekkürler.

  YanıtlaSil

 

BİRPEMBESEVER