6 Aralık 2017 Çarşamba

BAŞKA BİR GEZEGENE GİDİYORUZ
Bugün ehliyetime kavuşmak için İlçe Emniyet'in yolunu tuttum. Onun öncesinde birkaç yere o parayı yatır bu parayı yatır derken kursa verdiğinizin dışında bir hayli masraf çıktı. Baya baya külfetli olmaya başlamış ehliyet alma işi. Almayanlar elinizi çabuk tutun derim. Duyduğuma göre 2018'de fiyatlar da artacakmış.

Geçici ehliyetimi aldım. Ptt ile iki haftaya gelirmiş ehliyetim. Pek inanasım yok iki haftada geleceğine ama bakalım. Yine de gönlümü ferah tutacağım.😇

Bir de yılın ilk kar'ı bugün düştü buraya. 💙 Sabah evden ayrılmadan önce bembeyazdı etraf ama öğleye kalmadan eridi tabi ki.💦 Sana demiş miydim? Kız kardeşim de geleceğin öğretmen adayı. Abla kardeş böyle eğitimci olmaktan gidiyoruz.😊 Şu sıralar bir sürü ödevlerle meşgul. Onu gördükçe kendi öğrencilik zamanlarımı hatırlıyorum. Ödevlerinden bir tanesi de şöyle: '' Dünya artık yaşanacak bir gezegen olmaktan çıktı ve siz de buradaki insanları tasarlamış olduğunuz bir araçla başka bir gezegene hayatlarına devam etmeleri için götüreceksiniz''.  

Kısacası bir maket ödevi. İzlediğimiz birkaç bilimkurgu filmlerinden de yararlandık fikirlerimizi kağıda dökerken. 

Senin de aklında oluşan fikirler olduysa eğer paylaşırsan çok memnun olurum. 
Kal sağlıcakla! 


14 yorum:

 1. Ödev konusu nasıl güzelmiş :)) Ehliyetini güle güle kullan :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ödev konusu güzel ama çok uğraştırıcı..🧐 Yaa teşekkür ederim bugün geldi ehliyet.😊

   Sil
 2. Hayırlı uğurlu olsun ehliyet durumlarınız en yakın zamanda alırsınız inşallah :)

  YanıtlayınSil
 3. ilginç bir ödev konusu olmuş,kolay gelsin...

  YanıtlayınSil
 4. 18 yaşına gelince direk ehliyete yazılıcam demiştim,oldum 19 hala tık yok :)) hayırlı olsun :)) ödev içinde düşünücem belki bir işe yarar ama aracın şekli mi önemli onu anlamadım yani neyi anlatıcak :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yaa yazıl ama bak çok geciktirmee. Çünkü gerçekten çok zevkli araba sürmek.☺️
   Maket daha fazla önemli.. Yani tasarladığımız ürün ön plana çıkmalı.😊

   Sil
 5. hımmmmm siz ciciş öğretmenler bulursunuz yaa en iyi aracıııı :)

  YanıtlayınSil
 6. Ehliyetimi beş sene önce aldım ama hâlâ trafiğe çıkamıyorum desem. Utanç verici :-( Arabada kendini geliştirmek için pratik yapmak şart. Sana tavsiyem korkma, sürekli araba sür. Kaldı mı kalıyor çünkü. Ehliyetin hayırlı olsun :-)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Direksiyon hocam da böyle söylemişti. Ehliyeti alıp bırakmamak gerektiğini.. Dilerim siz de sürmeye başlarsınız en kısa zamanda.. Tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum.🌸

   Sil

 

BİRPEMBESEVER