21 Temmuz 2017 Cuma

LONDRADünya'nın çeşitli yerlerinden insanlarla mektuplaşmışsam eğer o yerlere ait ufak bir şeyin sizde olması hem gönderen kişiyi hem de yaşadığı yeri hatırlatıyor size. Magnetler bu konuda en iyi örneklerden biri sanırım. Şayet  İstanbul'dan başka bir ile bile gitsem geri döndüğümde bana oradaki anılarımı hatırlatacak ufak bir parça ararım. Bu da şüphesiz bir magnet,kartpostal ya da anahtarlık olur.

Gezmeyi çok severim. Hatta bisikletleriyle şehir ya da dünya turları yapanlara pek bir imrenirim. Gezerek öğrenmek,yeni yerler farklı tatlar keşfetmek bana filmlerdeki gibi bir kapının ardındaki maceraları anımsatıyor. İnstagramda gezinirken kardeşimin karşısına magnet takası yapan insanlar çıkmış. Kimi sahip olduğu koleksiyonu paylaşmış kimi ise takas yapmak istediği elinde mevcut olan magnetleri. Bana göre koleksiyonu dozunda tutup abartmamak aşırıya kaçmamak mühim bir durum. Neyse ki bizim magnet koleksiyonu küçük mütevazi bir durumda 😇 Bugün göstermek istediğim magnetler Londra'dan. Londra deyince aklıma istemsiz bir şekilde Sherlock Holmes ve onun konuştuğu İngiliz ingilizcesi geliyor. İçinde Londra geçen dizi ya da filmlerde eski binalar,kırmızı telefon kulübeleri,taksiler,Thames Nehri orayı özel kılan şeylerden birkaçı. 
Daha çok gezip görmek ve öğrenmek dileğiyle,sevgiyle kalın!

10 yorum:

 1. Bende çok istiyorum bisiklet turlarını yaaa :D Ülkemize bisikletler için özel yol yapılsın diyeceğim fakat daha alt yapıyı bile beceremediler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, bisiklet turları çok eğlenceli ve zevkli oluyor. Keşke mümkün olsa.. Birgün bisiklet turunu yapabilmek dileğiyle *-*

   Sil
 2. Yaa magnetlerin çok çok güzel. <3

  YanıtlaSil
 3. işallah çok çok gezersiin kardeşinle büssürü magnetin oluur :)

  YanıtlaSil
 4. Ne güzel magnetler :) Bisikletle şehir turu bile bana zor gelen şeylerden ki ben bisiklet sürmeyi çok severim ama yorgunluktur sıcaktır vs şeyleri dert edindiğimden anca sahile inip sürebiliyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler ^-^
   Evet,zorlukları da var malesef ki ama eğlenceli yine de,özgür hissettiriyor insanı :)

   Sil

 

BİRPEMBESEVER