14 Ağustos 2017 Pazartesi

POSTCROSSING | GÜNEY KOREDEN KARTPOSTAL
Yeni bir kartpostalımla buradayım. Güney Kore'den gelen bu kartpostalın sahibi aynı zamanda da benim mektup arkadaşım olur. Mektuplaşmamızın dışında da birkaç kez birbirimize kartpostal göndermiştik. Kartpostalın arkasında önünde bulunan resmin neyi ifade ettiğini anlatmış. Hadi gelin birlikte bakalım ne yazmış Koreli arkadaşım. :) Bu kartpostal düğün temasını yansıtıyormuş. Evlenen kişiler sizin de görmüş olduğunuz gibi bir çeşit geleneksel kıyafetler giyiyorlarmış. Ön taraftaki resimde yer alan çizimin yanaklarında bulunan kırmızılıkların da bir anlamı varmış. Açıkçası ben allık falan sürülmüştür diye düşündüm. Ama onu yapma sebepleri özelmiş. '' Yeonji & Gongi '' diye anılıyormuş bu kırmızılıklar. Gelini kötü şeylerden koruyup, daha da güzel gösteriyormuş. Batıl bir inanç olduğu kesin. 🙊


Arkasında yazanlar böyleydi. Her ülkenin kültürü, inancı, yaşayış şekilleri, örf ve adetleri görüldüğü gibi farklı. Bu kartpostal ile yeni bir şey öğrenmiş oldum Kore kültürü hakkında.


21 yorum:

 1. Bu şekilde kartpostallaşmak ne kadar güzel! Kalpten tebrikler! ^_^

  YanıtlayınSil
 2. Böylece biz de geleneksel Kore gelini hakkında bir şeyler öğrendik :))

  YanıtlayınSil
 3. Amanın kore ile ilgili yeni bir bilgi öğrenmiş oldum kartpostal almak ne güzel.♥

  YanıtlayınSil
 4. Cokk sirin ya :) ama gelini güzel gösterme kismindan ziyade kizamikli göstermis gibii :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. :D Güldüm yorumuna abla ya. :) Sana katılıyorum o kırmızı noktalar iyi ki fazla olmamış. ^-^

   Sil
 5. Çok güzel yahu. Bir ben bulamıyorum mektup arkadaşı hehe.. Bana da sapıklar mesaj atıyor :( Bu yüzden sıkıldım bu sitelerden napalım belki o bizi bulur :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Esma! Yaa malesef öyle kötü niyetli kişiler de var demek ki... En güveniliri yine instagram oluyor sanırım. Fazla konuşmayı da uzatmadan hemen mektuplaşma kısmına geçiyorsun instagramda. Merak edersen bununla ilgili bir yazı paylaşmıştım,bakabilirsin blogumda. :)

   Sil
 6. Ya çok şirinmiş. Kore kültürü hakkında bir şey öğrenmiş olum :-)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kartpostallaşmak böyle güzel şeylere vesile oluyor işte. :)
   Teşekkürler! :)

   Sil
 7. Çok tatlı bir kartpostal, hikayesi de var. Yeni bir şey öğrenmiş olduk :).

  YanıtlayınSil

 

BİRPEMBESEVER