18 Ağustos 2017 Cuma

YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIRLIKLARBu yıl yeni eğitim öğretim alanında ilk kez öğretmenlik deneyimimi yaşayacağım. Daha öncesinde yalnızca staj yaptığım için bu sefer sınıfın yönetimi, kontrolü,düzeni sadece benim elimde olacak. O yüzden ufak çaplı araştırmalar yaptım forum sitelerinden. Öğretmen olanların deneyimlerini, tavsiyelerini okudum.  Anaokulu olunca küçük yaş grubu öğrencilerle birlikte olacağım. Hem çok dikkatli ve sabırlı aynı zamanda da kararlı ve istikrarlı olmam gerekecek. Ama dünden beni bir heyecan sardı durdu. İlk günüme az kaldıkça ben düşüncelerle dolup taştım. Tatlı bir heyecan var içimde. Tabiri caizse içim kıpır kıpır. Minik öğrencilerimi şimdiden çok merak ediyorum. Onlar için anaokulu yeni bir dünya gibi gözüküyor olsa da benim için de yeni bir deneyimin ilk basamağı olacak. Aslında öğrencilerimle aynı duyguları paylaşıyor olacağız. 

Eğitim hayatımda öğrendiklerimin yanı sıra bunlarla kalmayıp, yeni şeyler öğrenmeye başladım öğrencilerim için şimdiden. Bir şarkı-oyun defteri hazırlamaya giriştim. Böyle şeyler 3-6 yaş gurubunda bulunan çocukların çok hoşuna gider. Bir elinize de parmak kuklası aldınız mı tamam. Değmeyin keyiflerine. Bayılırlar, kıkır kıkır gülerler siz şarkıyı seslendirdiğinizde. :) İnşallah güzel geçer her şey. Ben defterime yeni şarkı oyunlar yazmaya devam edeyim. Şimdiden mutluluklarla dolu bir hafta sonu geçirmeniz dileğiyle!


21 yorum:

 1. Hayırlı olsun, öğrencilerin çok şanslı :)

  YanıtlaSil
 2. Bir öğretmen olarak yolunuzun açık olmasını diliyorum, ben de sizin gibi çok heyecanlanmıştım ilk günümde :) Her şey gönlünüzce olsun.

  YanıtlaSil
 3. Benim en sevdiğim ve oynatmaktan keyif aldığım bir oyun :) Başlar da pek anlamasalarda daha sonra gözleri açık açık seni dinleyeceklerdir.
  Güzel bir dönem geçirceksin inşallah :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Rabia. :)
   Ya o kadar heyecanla ve merakla doluyum ki bir an önce okulun ilk günü gelsin istiyorum. *-*

   Sil
 4. ay yaparsın sen ne güzel şeyler yaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk öğretmenlik deneyimim olacak Deep. :) İnşallah öyle yaparımm. ^-^

   Sil
 5. O içinizdeki tatlı heyecanı hiç kaybetmeyin.
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiç kaybetmemeyi ve ilk günkü gibi canlı tutmayı diliyorum ben de sizin gibi..
   Teşekkür ederim güzel yorumunuz için Makbule Hanım. :)

   Sil
 6. Çok iyi bir öğretmen olacağına eminiim :))

  YanıtlaSil
 7. Yaa ne güzel öğrencilerini şimdiden düşünen tatlış bir öğretmen. :)

  YanıtlaSil
 8. Umarım her şey gönlünüzce olur. Bence çok tatlı bir öğretmen olacaksınız :)

  YanıtlaSil
 9. çocukları sevmek ne güzel şey. Hocam bence bu hırs ve hevesinizle çok başarılı olacaksınız. Allah yolunuzu açık etsin. Bana da beklerim.

  YanıtlaSil
 10. Hayırlı uğurlu ola minak yavrularla bol eğlenceler

  YanıtlaSil
 11. Yolunuz açık olsun eminim çok iyi bir öğretmen olacaksınız

  YanıtlaSil

 

BİRPEMBESEVER